Geros nuotaikos užrašai


Mėlynės šokolade
July 6, 2008, 6:04 pm
Filed under: kepiniai/baking, receptai/recipes

Kai bobulytės prie parduotuvės išsidėlioja stiklainius su braškėmis, žemuogėmis ir pagaliau mėlynėmis, taip ir norisi prisipirkti kalnus uogų ir kažką iš jų meistrauti… kažką, kas gomuriu švelniai leidžiasi žemyn.

Išnaršiusi visus receptus niekur neradau sau tinkamo, tokio, koks gimė mano fantazijoje. Todėl čiupau knygą, išsirinkau paprastą receptą ir tada modifikavau jį taip, kaip norėjau. Pirma kiek abejojau, kas iš to išeis, bet rezultatas gavosi labai valgomas 🙂

Taigi modifikuotas receptas jūsų akims ir skrandžiui.

Šokoladiniai keksiukai su mėlynėmis

Produktai

200 g miltų

50 g kakavos

1,5 a.š. kepimo miltelių

2 š. greitai paruošiamų avižų dribsnių

100 g baltojo cukraus

50 g tamsaus rudojo cukraus

2 kiaušiniai

100 g sviesto

100 ml pieno arba kefyro

1,5 stiklinės šviežių mėlynių

1 a.š. vanilės esencijos

1 š. klevų sirupo (jei norisi)

50 g. tarkuoto šokolado (jei norisi)

Gaminam

Viename dubenyje išmaišyti visus sausus komponentus. Kitame dubenyje suplakti visus skystus ingridientus: kiaušinius, drungną ištirpintą sviestą, kambario temperatūros pieną, vanilės esenciją (taip pat galima įpilti klevų sirupo, jei yra).

Kad uogos tešloje pasiskirstytų tolygiai, jas išmaišykite su 3 šaukštais sausos masės. Likusią sausą masę sumaišyti su kiaušinių, sviesto ir pieno mišiniu. Sudėti sausoje masėje apvoliotas mėlynes. Sumaišyti vientisą masę (maišyti kuo trumpiau). Jei masė atrodys per sausa, įpilti dar šaukštą kitą pieno.

Mase pripildyti 2/3 formelių aukščio. Kepti 185-200 ˚C apie 25 min.

Labai svarbu neperkepti, bet kadangi keksiukai su mėlynėmis, gan sunku patikrinti mediniu pagaliuku – jei įdursit į mėlynę, taip ir liksit nesupratę, ar keksiukai jau iškepę. Geriau stebėkit keksiukų viršų ir žiūrėkit, kad nebūtų apskrudęs – turi būti tik gražiai rudas. Geriau ištraukti per anksti ir apžiūrėjus, jei trūks, dar pakepti.

Jei neturit rudojo cukraus – nieko baisaus, pakeiskit jį baltuoju cukrum. Beje, geroji naujiena, tikro tamsaus rudojo cukraus ir kitų šaunių dalykų maistui galima nusipirkti Vilniuje, Gedimino pr. 9 „Marks&Spencer“ parduotuvės maisto skyriuje.

Skanaus!

Advertisements

2 Comments so far
Leave a comment

“greitai paruošiamų avižų dribsnių” o kokie tai dribsniai? man tai visada mistika, kokie dribsniai yra greitai paruošiami? 🙂

Comment by magyla

nu tie, kur užplikai vandeniu ir per 2 minutes gatavi 😀 t.y. tie, kuriuos užtenka užplikyt vandeniu ir nereikia virti pusvalandį 😀

Comment by lapai
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: