Geros nuotaikos užrašai


Haramaki – šiltas pilvas
August 31, 2008, 11:59 am
Filed under: pamokėlės/tutorial, rankdarbiaujam/making, siuvimas/sewing

Kol gražuolės lietuvaitės vis šaltais rudens vakarais ir speiguotomis žiemos dienomis puikuojasi nuogais pilvais, auskarais bambose ir šmėžuojančiais apatiniais, pasaulis madingai gręžiasi į sveikatą ir slepia apatinius. Japonai pirmieji pamėgo pilvo šildiklius haramaki ir šią madą siunčia į pasaulio gatves. Nenuostabu, kad haramaki kilo iš Japonijos – tokia juosta, padengta grandinių šarvu, saugojo samurajų pilvus nuo 16 amžiaus. Tiesa, dabar haramaki kur kas stilingesni.

Aš madų vaikytis nepuolu, tačiau šiuo metu, kai vis didėjantis pilvas ima lįsti iš mylimiausių marškinėlių,  tokia pilvo juosta pasirodė itin praktiškas dalykas. Tiesa, dabar dar šilta ir man reikia ne tiek šildymo, kiek apsaugos nuo vėjo ir saulės, todėl nenorėjau labai šiltos juostos.

Teko gerokai paplušėti, kol radau juodo medvilninio trikotažo. Tiesa, norėtųsi įvairesnių spalvų ir raštų trikotažo, bet panašu, kad Lietuvoj tokie būna tik iš viskozės ar poliesterio. Pasistengus visgi pavyko rasti įvairesnių spalvų medvilninio trikotažo, tad čiupau po pusmetrį juodo ir jūros bangos audinio (vėliau paaiškėjo, kad tokio pusmetrio užteks dviem storom arba keturiom plonom juostom) ir kibau į darbą.

Pamokėlę, kaip pasigaminti haramaki galima rasti čia. Tačiau aš savąjį gaminau iš viengubo, o ne iš dvigubo trikotažo sluoksnio, todėl viskas vyko greičiau ir paprasčiau, kiek tai gali būti siuvant trikotažinį audinį. Pirmąkart bandžiau kirpti, matuoti ir siųti trikotažą. Šiuo atveju tikrai tinka taisyklė: “Devynis kartus pamatuok, o dešimtą – kirpk.”

Beje, tokios pilvo juostos ne tik stilingos. Jos tinka ir tiems, kurie mėgsta naudoti senus daiktus, nes jas kuo puikiausiai galima pasigaminti iš senų patinkančių marškinėlių.

Advertisements

8 Comments so far
Leave a comment

Pas mus šiaip jau senokai nėščiosioms tokios juostos yra 🙂

http://www.pilvojuosta.lt/

Comment by magyla

žinau aš tą pilvojuostą, bet esmė, kad šiaip tas haramakis skirtas ne tik nėščiosioms, o be to už vieną pirktinę pilvo juostą aš galiu maždaug kokias 6 pasisiūt 🙂

Comment by lapai

Čia suprasti taip, kad priimi užsakymus? 😉

Comment by magyla

no way 😀 bet specialiai įdėjau pamokėlę, kaip pasisiūt, nes ten tikrai super lengva 🙂 o aš savo siuvau išvis – tik kraštus palenkiau ir susiuvau į juostą 🙂 valandėlės darbas, jei įgundi 😉

Comment by lapai

Gaila 😦 nes su siuvimo mašina aš visai nedraugauju 🙂

Comment by magyla

nukokis cia mergaitiskas blogas visai neblogas :))))

Comment by Dievas

Ačiū 😀 beje, galiu prainformuot, kad tuos haramakius Japonijoj tai ir vaikinai vilki 😀 (nešioja? juosi? supaisysi tą lietuvių kalbą)

Comment by lapai

Puiki idėja – paprasta, bet užtat tokia geniali! Mano ir šiaip liemuo ilgas, o visus pasaulio rūbus žinia dabar siuva kinai, – primatuoja tie genijai, aišku ant savo figūrų tai ir išeina, kad ir triūsikai, ir bamba išlindus matos – vasarą dar nieko – o va žiemą, kai atsisėdi strėnos boluoja… visai nekas.
Labai ačiū už idėją ir pamokėlę – tikrai pasisiūsiu, ei, kas ten norėjo užsakymų duoti :)))?

Comment by mikos kioskas
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: