Geros nuotaikos užrašai


Gloves or mittens
January 10, 2009, 8:20 pm
Filed under: mezginiai/knits, pamokėlės/tutorial, rankdarbiaujam/making

zoleGyvenime taip kartais bent jau man nutinka, kad būna sunku apsispręsti. Na tiesiog negali pasirinkti vieno iš dviejų – reikia abiejų. O ypač taip man nutinka žiemą, tiesą sakant, kiekvieną žiemą. Kai eini gatve spustelėjus šalčiui rankas susikišęs į kišenes ir jauti, kaip šąla pirštų galiukai. O sustojęs prie kiosko nusipirkti laikraščio privalai nusiimti pirštines ir šaldydamas jas iki raudonumo turi skaičiuoti centus sugrubusiais pirštais.

pirstine

Tokiomis akimirkomis galvoju, kad reikėtų ypatingų pirštinių… ir pirštuotų, ir kumštinių viename. Nes juk su kumštinėmis žiemą kur kas šilčiau, o su pirštuotomis – patogiau. Bet juk nesimausi dviejų porų skirtingų pirštinių ant vienos rankos. Ir štai… genealioji mintis, seniai išrastas dviratis… pirštuotos ir kumštinės pirštinės viename!

Taigi traukiam siūlus, mezgimo knygą, truputį fantazijos kaip visa tai įgyvendinti ir žiūrim, ką turim. Siūlai mano mylimi “Ssh” Merino soft, virbalai Nr. 2.5 ir senoji sovietinė mezgimo knyga. Savaitėlė laiko ir gimsta pirštinės. Tikiu, kad patyrusioms mezgėjoms čia būtų gal kelių vakarų darbas, bet iki šiol mokėjau megzti tik kojines. Tiesą sakant, mokykloj kartą teko megzti pirštines… kumštines… gavosi abi gerokai skirtingų dydžių, nors akių dėjau tiek pat. Taigi nuo mokyklos laikų daugiau pirštinių nebemezgiau. O dabar štai va… galiu oficialiai savimi didžiuotis.

Pirštinės jau išbandytos ir turiu pasakyti – baisuliniškai geras daiktas, kai reikia skaičiuoti monetas, pasirašyti ant čekio ar fotografuoti. Šaunus išradimas. Jei mokat megzt pagal angliškas instrukcijas, galit pabandyti nusimegzti savo versiją.

zole

Sometimes it happens that you have to choose. Often it’s between mittens or gloves, especially when your hands are freezing while you try to count  cents at your local kiosk for a morning newspaper in winter. But  there is a solution mitten-gloves or gloves with mitten tops.

After I tried knitting gloves in highschool and one was way bigger than another, my experiments with gloves were over for a long time. I always thought the only thing I can knit is socks, but… with  loads of help of a book, my favorite “Ssh” Merino soft yarn, needles and a bit of imagination I got the result I’m really happy with. Yay, I can be so proud of myself. And the mitten-gloves have already been tested. Great for counting money, signing bills, taking pictures and so much more!

You can try knitting them yourself.

pirstine2

Advertisements

8 Comments so far
Leave a comment

geras, gražus, praktiškas kūrinys. ačiū už galimybę pasigrožėti 🙂

Comment by Leita

bet ir išradingumas:D šauniai

Comment by Dovile

Ir spalvų derinys koks, ojoj!!!

Fantastiškas daiktas… O nesunku megzti atsikirus pirštukus? Visą laiką labai bijojau ir vien dėl to mezgiau tik kumštines 🙂

Comment by Jurga

Puikios ir labai praktiškos pirštinės. Ir spalvų derinys gražus. Labai tinkamos žadančiai prasidėti žiemai.

Comment by Agne

Kaip miela ir jauku 🙂 gaila, kad aš gyvenime tesu numezgusi vieną vienintelę pirštinę 😀 (nors ir ta viena visai nieko)

Comment by chicknduck

ačiū už pagyras, damos 😉

Jurga, žinok normaliai tuos atskirus pirštukus megzti… aš turiu instrukciją, kur vos ne kiekviena eilė aprašyta, tai sugebėjau 😀

chicknduck, žinok čia pirmos gyvenime mano megztos pirštinės (neskaitant tų, kurias mezgiau mokykloj ir kurios gavosi skirtingų dydžių 😉 )

Comment by lapai

O aš taip nė vienų ir nesu numezgusi, koookia gėda:)

Comment by Loreta

panašios pirštinės 🙂 http://www.purlbee.com/knitted-fingerless-gloves-patt/

Comment by Leita
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: