Geros nuotaikos užrašai


A Thousand Cranes for Luck
February 11, 2009, 3:54 pm
Filed under: pamokėlės/tutorial, popierius/paper

gerve1

Prisimenu, vaikystėje turėjau tokią knygą “Origami”. Tikriausiai ją turėjo pusė Lietuvos ir sėkmingai lankstydavo visus tuos žvėrelius ir gyvulėlius. Tik ne aš. Dažnai pasiimdavau pavartyti tą knygą ir vis norėdavau ką nors išlankstyti, o bet tačiau, nuo pat mažų dienų buvau origamio aliteratė. Per visą vaikystę nesugebėjau išlankstyti nė vieno nė mažiausio dalykėlio iš visos knygos. Atsimenu, labai pavydėjau sesei, kuri mamai kovo 8 d. proga išlankstė tulpes iš languoto sąsiuvinių popieriaus. Taigi origamį kaip man neįkandamą meno rūšį palikau protingesniems ir gudresniems už save.

gerves O štai praėjusiais metais, kai teko sukti galvą popieriaus tematika, atsiminiau origamį ir, žinoma, savo nesėkmes. Tačiau nusprendžiau kibti į darbą ir kaip nors priversti man paklusti popierių. Mano planas buvo išlankstyti 1000 gervių laimei. Iš pradžių sekėsi nelabai kaip, bet internetas visagalis man padėjo ir galiausiai sugebėjau išlankstyti, ne, ne 1000, bet bent jau 100 gervių. Tai – vienintelis mano origaminis laimėjimas, nes daugiau nė vienas origamio gyvunėlis man vis tiek nepasiduoda. Bet galiu pasakyti, kad gervių lankstymas – labai meditatyvus užsiėmimas, nors tikriausiai norint išlankstyti tobulą gervę, reikia išties prieš tai jau būti išlanksčius 999.

gerve

Bet tokiems origaminiams aliteratams kaip ir aš, norintiems pradžiuginti artimą savo, nebūtina mokėti lankstyti gerves patiems. Galima prisidėti prie projekto “Origami gervė paštu” ir taip nustebinti draugus visuose pasaulio kampeliuose, o gal net ir laiptinės kaimyną.

O jei visgi norisi patiems išmokti lankstyti gervę, bent jau man labiausiai kažkada padėjo šitas aprašymas su iliustracijom.

gerves1

I’ve been an origami looser since early childhood. When probably all Lithuania folded origami consulting a popular book at those times, I only looked at the beautiful pictures and sighed with despair. And when my sister gave my mother a bunch of folded origami tulips, I went green with jealousy. However, last year I was determined to folda thousand cranes for luck… and so now cranes are the only thing I’m capable of folding. But don’t you think I folded a thousand. I decided a hundred would be enough to bring me all the luck that I need. And even though I enjoyed folding cranes, I think you might only fold a perfect crane after folding 999 of them. Maybe that’s why you need a thousand for luck.

But if you are an origami looser the way I am, there’s no need to fold cranes yourself.  Surprise your friend or maybe your neighbour with a folded crane by simply joining “Origami Crane by Mail”. Yes, you can do that even if you don’t live in Lithuania. Let a thousand cranes fly into the sky (or by air mail).

Just in case you want to fold an origami crane yourself, I want to share a great tutorial that helped me most.


4 Comments so far
Leave a comment

Origami http://picasaweb.google.com/deepetty 😉

Comment by Leita

O jo jo, kaip tik tą “Susipažinkime origamis” turėjau 😀 labai gera knyga, bet taip nieko ir nesugebėjau iš ten išlankstyti 😀

Comment by lapai

oi… kokias aš “gudragalvė”. maniau ten bus origamio schemų, nė nepatikrinau, sorry… 🙂

Comment by Leita

pretty

Comment by Elzė
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s%d bloggers like this: