Geros nuotaikos užrašai


Transformer
February 19, 2009, 5:47 pm
Filed under: mezginiai/knits

pynes4

Supratau, kad man patinka megzti. Patyrusios mezgėjos nuo pradinukių slepia visą smagumo paslaptį. Aš jau seniai įtariau, kad jos kažką žino ir nesako. Dar visai neseniai mokėjau megzti tik pačius paprasčiausius raštus (t.y. lygiuoju, ripsu, na ir “atnarą”), o prieš porą savaičių įsidrąsinau pagaliau pabandyti pynes. Iki šiol jaučiausi nekompetentinga imtis tokio iš pirmo žvilgsnio sudėtingo dalyko, bet sukaupiau ryžtą ir pagalvojau – kas bus, tas bus.

Čia dar reikia paminėti mano aistrą indams. Labai mėgztu visokius indus, kurie savo faktūra primena mezginius. Esu ne kartą tokių užmačiusi interneto platybėse. Tuos “megztus” porcelianinius gražuolius galima nusipirkti čia, tik kaina truputį kandžiojasi. Mano mėgstamas gėlės vazonas irgi kiek primena mezginį. Atsimenu, todėl jį ir pirkau.

vazonas1 Ir dar reikia pridurti, kad esmi labai nepadori šeimininkė – svečiams pilu sklidinas taures vyno, mėgstu valgyti pirštais ir namie turiu vienintelę vazą, bet ir ta panaši į nupjautą metalinį vamzdį (nieko neprikiši, tėčio rankdarbis, labai ilgai laikosi gėlės). O šiaip gėles merkiu kur pakliūva: stikainiai, buteliai, bokalai – tinka viskas, kas po ranka.

Taigi sudėjus šiuos dedamuosius, sugalvojau nusimegzti vazą. Aha, vyras tik kilstelėjo antakį ir paklausė: “Kodėl ne keptuvę?” Na, todėl, kad vazą.

stiklainis Tai štai, imam vieną slovikiuką. Gerai išsimatuojam. Tada imam vieną kamuoliuką siūlų ir mezgam patinkančiu raštu. Mezgam, kol atsibosta arba kol baigiasi siūlai. Susiuvam ir turim…

vaza1 … turim… turim vazą. Šalin gėdą prieš padorius gėles dovanojančius lankytojus!

vaza2I think serious knitters have been hiding a secret from me. Knitting is fun! And I find more and more confidence in my knitting skills. This time I tried knitting cables and it worked! Wasn’t all that difficult. Of course, I had to use my knit piece somewhere. Having in mind that I love dishes and I have only a single vase, I decided to make a knit vase.  Yes, I always put flowers in glasses, bottles and anywhere you can imagine. I’ve seen porcelain vases that seemed as if knit and I loved them, but my knit vase turned out to be a much cheaper version that still looked good. So, all you need for a knit vase is a jar, some yarn, a pattern you love, and a couple of evenings spent knitting. That’s it. You’ve got it. And you won’t have to be ashamed for not having a regular vase anymore… yours is much better.

vaza

Advertisements

11 Comments so far
Leave a comment

Fantastika, garbės žodis! 😀
Mačiau tuos megztus indus jau prieš keletą metų (va čia – http://www.loop.gb.com/designers/annettebugansky.html), bet tik apžiūrinėdavau ir galvodavau, kiek čia darbo būtų pirma numegzt, paskui lipdyt, paskui gipso atlieją daryt, ir tada vėl išlipinėt pagal atlieją….
O čia – paprasta ir genialu 🙂

Comment by Jurga

Beje, siūlyčiau dabar rimčiau apgalvot keptuvės mezgimą ;P

Comment by Jurga

jojo, keptuvę tai jau dabar megsiu, iš kašmyrinių siūlų gal net 😀

Comment by lapai

SUPER! RESPEKTUKAS! EINU PAVARTYSIU ŽODYNĄ, BO PRISTIGAU.

Comment by mikos kioskas

Aš taip buvau apmezgusi prieš kokį šimtą metų, ilgai gražu buvo:))) Vėliau kažkaip nebe pasidarė, tai kažkur nukišta buvo:)

Comment by Loreta

Fantastiška! Nepyk, bet kada nors vogsiu idėją (nors vazų namuose ir yra, bet…)

Comment by Agne

Loreta, nu taip ir galvojau, kad būsi mane pralenkusi <_< tai kai bus negražu, nusimegsiu dar vieną “tūtą” ir pasidarysiu užmaunamas rankoves sau 😀

Comment by lapai

Aha, va čia tai mintis – einu ieškoti kur esu savo nukišus:)))

Comment by Loreta

fantastika 🙂
ech, norėčiau ir aš išmokt megzti. mama tą puikiai daro. tik tingi. ir manęs nemoko (o gal paprašyt pamiršau :)) o visi žurnalai su savo schemom- man gili tundra… bet gal kada nors… norėtųs gi pasigirt irgi apmezgiota vaza ar puodeliu 🙂

Comment by pa_radize

žinok aš pynių tai nemokėjau megzt, nusipirkau kažkokią “Rankdarbių kraitę” apie pynes ir va… 😀

Comment by lapai

ŠAUNŪS idėjiniai mmezginiai 🙂 ..kviečiu prisijungti prie facebook grupės ,,knitting & interior,, , pasidalinti šiltais džiaugsmais. Audra-vėtra

Comment by Vetra
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: