Geros nuotaikos užrašai


Steam Your Food
June 18, 2009, 9:23 am
Filed under: Jis dirba/ men crafting, receptai/recipes

mantai4

Vėl hello hello iš mūsų namų virtuvės. Bet šįkart gaminu ne aš – aš tik ateinu į virtuvę pakontroliuot proceso, paspaudyt fotoaparato ir paspoksot kaip viskas vyksta. Šįkart virtuvėje sukasi vyriškis, kuris gamina mantus (ne, ne Mantą Petruškevičių, o originalų uzbekišką receptą, nors iš tiesų beveik visose Azijos tautose šis patiekalas egzistuoja viena ar kita forma).

Viskas prasidėjo nuo to, kad dosnieji Kalvarijų turgelio girtuoklėliai turėjo “mantinę” arba kitaip – indą virti garuose. Taip buvo prisiminta vaikystė ir kažkoks man mistinis žodis mantai, kurį išgirdau pirmą kartą. Paskui paaiškėjo, kad mantai yra kažkas panašaus į koldūnus, tik virti garuose ir su truputį kitokiu įdaru.  Tai va tokia štai istorija. O toliau receptu ir patarimais mielai dalinasi vyriausiasis virtuvės virėjas – žodis jam.

***

Hello again from our kitchen. This time it’s not me making food. Beware, there’s a man in the kitchen and he is making some traditional Uzbek dumplings. We found a steam tray in a market and decided to try it out. So… la chef says “Do like I did.”

mantai

Paslaptingieji mantai

Viskas ko prireiks:

300 g. miltų, stiklinė vandens, šoninė su lašinukais, svogūnas, pipirai, druska. Paprasta.

Gaminam:

300 g. miltų suberiamį indą (filtras šalia reiškia, kad aš pilsiu ypatingai švarų filtruotą vandenį, mhm) Supilam stiklinę vandens. Aš kaip visada, įpyliau iš akies ir prasidėjo – tai per skysta, tai per tiršta. Gerai, kad anksti pavyko pagauti aukso viduriuką, vėl nesuvarius viso kilogramo miltų. Taigi, tai – svarbus momentas. Stiklinė! Na ir minkom, minkom.

Kai jau tešla paruošta, duodam jai šone pailsėti, imamės mėsos. Mėsą, smulkiai supjaustome. Kiek ten mėsos gramų buvo, nežinau. Matėt, koks galiukas, keli šimtai gal. Pusė svoguno galvos, pakankamai smulkiai, čiaukšt.

Svogūnus su mėsa sumaišom. Įdaras jau paruoštas, dabar imamės tešlos, kuri spėjo pailsėti. Kokiu nors apvaliu indu išpjaunam apskritimus. Skersmuo – ne mažiau 10 cm, o geriau didesni, nes mantai yra 2-3 kartus didesni už koldūnus. Į apskritimus dedam įdara. Aš sau įdaro negailėjau, po to vos pavykdavo viską užspaust. Visi spaudžia kas kaip moka.

mantai1
Štai tiek gavosi mantų. Atrodo, jie nedideli, bet po to gerokai ištino. Taigi 5 tokių vienam kartui – sočiai. Kiek telpa, sudedam ant mantinės ir ją statom į puodą su verdančiu vandeniu.

mantai2

Viriau kažkur apie 20+ minučių gal net 25. Gavosi tikrai skaniai, nemeluoju. Patiekiama su morkom “kim-chi”, nežinau kodėl. Taip jau nuo vaikystės įpratau valgyt mantus.

(P.S. Tuo tarpu aš dar pasisakysiu, kad vyriausiasis virėjas mano mantus padarė su varške, špinatais ir česnakais – labai skani versija.

P.P.S. Man atrodo juos galima ir paprastam garų puode pasigaminti.)

mantaiį

***

Uzbek dumplings

You’ll need:

300 g flour, 1 cup of water, meat with fat, one onion, pepper, and salt.

Let’s make:

Make the dough from flour and water. Chop the meat and the onion fine. Add pepper and salt. Roll the dough, press the circles out of it (better 10 cm diameter or larger). Put the meat and onion mixture and press the dough to make a dumpling. Put the dumplings on a steam tray and into the pot with water they go. Steam them for 20-30 minutes and here you are! Serve with Korean carrot kimchi.

Advertisements

3 Comments so far
Leave a comment

Jau imu galvoti, kad reiks ir man juos pabandyti. Tik turiu klausimą: o tešlą kočioti kaip koldūnams ar kiek storesnę? Ir antras klausimas: o kokio storio jūs koldūnų tešlą kočiojat (nes čia juk irgi nuo šeimininkės priklauso…) Atrodo taip skaniai… Gerai, kad aš ką tik pavalgiau 😀

Comment by Agne

neįsivaizduoju, kaip mes koldūnų tešlą kočiojam 😀 bet šita tešla truputį storiau nei koldūnų tešla iškočiota 🙂 bet nedaug storiau, gal kokie 3-4mm

Comment by lapai

Atrodo tikrai skaniai 🙂 Reikės kada nors turint laiko pamėginti 🙂

Comment by magyla
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: