Geros nuotaikos užrašai


Pin a Hole = Pinhole
June 30, 2009, 8:53 pm
Filed under: kursai/courses, pamokėlės/tutorial

fotikas3

Šiandien aš nusprendžiau būti didi fotografė… ne, ne, juokauju. Iš tiesų tiesiog nusprendžiau išmokti pasidaryti fotoaparatą – manau, tai kur kas paprastesnis siekis, juk taip? Tik kadangi aš esu gan prastas savamokslis, teko nukeliauti į kursus.

***

Today I decided I would become a great photographer. No, actually, I decided I will learn how to make my own camera. What a goal, eh?

fotikasFotoaparatas iš degtukų dėžutės (pinhole), manau, pradžiai – pats tas. Jei trumpai apie pinhole’ą, tai toks primityvus fotoaparatas senas beveik kaip pats pasaulis, o tiksliau, kaip Aristotelis. Tiesą sakant, pinhole’u gali būti kas tik nori: degtukų dėžutė, sausainių dėžutė, lagaminas ar net kambarys.

***

A camera from a matchbox (pinhole) is, I think, a great start. Pinhole is a primitive camera, an old idea dating back to Aristotle. Pinhole can be virtually anything: a matchbox, a cereal box, a suitcase and even a room.

fotikas1 Bendram išprusimui – fotografijos pradžia laikoma 1839 m. sausio 7 d. Viskas prasidėjo nuo varinių plokštelių – dagerotipijų… o baigėsi, štai – pykšt pokšt skaitmeniniais fotoaparatais.

***

For general knowledge – the begninning of photography is January 7, 1839 starting with copper plates daguerreotypes and ending with… snap snap… digital photography.

fotikas2Gudresniems už mane, kurie moka atidžiai vadovautis instrukcijomis, yra puikus puslapis, kaip pasigaminti pinhole iš degtukų dėžutės. O tie, kam reikia instruktoriaus, sekite galerijos “Actus magnus” naujienas. Garantuoju, kad bus dar.

O aš savo nuotraukas parodysiu artimiausiu metu, jei tik gausis kas.

***

Those smarter than me who can follow instructions clearly, learn how to make a pinhole from a matchbox yourself. And those who need guidance, follow the news of “Actus magnus”. I bet there will be more courses offered.

I’ll show my pictures as soon as the film is finished.


4 Comments so far
Leave a comment

Įdomu :).
O toks fotoaparatas kuom nors geresnis (apart to, kad mažesnis) 😀

Comment by ugne

na kaip, nelabai ir mažesnis, jei ką 🙂 bet nuotraukų gudresnių galima padaryt 🙂 ta prasme, matymo laukas gali būti koks nors apvalus arba trikampis arba dar koks nors ir šiaip – dėl smagumo visa tai, kad savo rankom sukonstruotas 🙂 yra geras lietuvių puslapis su nuotraukų galerija http://www.pinhole.lt

Comment by lapai

O kas vykdo kursus tokius?:)

Comment by Nele

Aš irgi tokį turėjau ir išfotografavau greitai. Vis galvojau, ar pavyks atkartoti antrą kartą kas ir kaip ten daroma ir radau šitą įrašą! Labai gerai, ačiū 🙂

Comment by Žmogutis
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s%d bloggers like this: