Geros nuotaikos užrašai


An Affair With Water
July 14, 2009, 8:37 pm
Filed under: siuviniai/embroidery

jura

Mano gyvenime vanduo užima ypatingą vietą. Gal dėl to, kad užaugau mieste, kuriame net oras pripildytas vandens kvapo, o gal tiesiog todėl, kad vanduo turi neišmatuojamą energijos kiekį. Negalėčiau gyventi mieste, kuriame nebūtų bent menkučio tekančio vandens šaltinio, nes kartais būna akimirkų, kai man gyvybiškai svarbu atsisėsti ant kranto ir klausyti, kaip teka vanduo ir pasakoja savo istoriją atsimušdamas į akmenis, nešdamas šakalius, bučiuojamas saulės.

***

Water has a special place in my heart. Maybe it’s because I grew up in a city that has the smell of water even in the air, or maybe because water has immense energy, but I definitely could not live in a city without a running water source.  Sometimes I feel the urge to sit on a bank and listen to the story of water.

jurines_sirdysJei atvirai, didžiausia meile sergu jūrai. Kai grįžtu namo į Klaipėdą, man nereikia važiuoti prie jūros. Jei atvirai, dažnai ir nenuvažiuoju. Bet man būtina žinoti, kad ji šalia, kad ji kaip koks perpetuum mobile atsimuša į krantą, kad jos bangos laižo smėlį, kad jos gelmėse tyliai alsuoja kriauklės.

***

My biggest affair is with the sea. When I come back to Klaipeda, I don’t go running to see the sea, no (in fact, I rarely go to the sea). However, I need to know that it’s near and it’s waves are like a perpetuum mobile licking the sand.

jurines_sirdys1Iki šiol prisimenu tuos nuostabius tamsiai mėlynus vaikystės vakarus, kai visa šeima važiuodavome prie jūros ir tolumoje stebėdavome  laivų žiburius ir klausydavome jūros mūšos. Laivai plaukdavo pro šalį,  jų geltoni žiburiai glostydavo vėjo sušiauštus plaukus, o jūros bangos dainuodavo lopšinę.

***

I still remember these dark blue evenings of my childhood when our family used to go to the sea to watch the ships pass by. Their yellow light would feel so cosy, so comfortable and relaxing and the beat of the sea would almost lull me to sleep.

jurines_sirdys3Todėl skiriu šitą siuvinėtą medvilne ir lietuviškais gintarais  kimštą meilę jūrai.

***

I dedicate my love to the sea with these cross-stitched hearts filled with cotton and Lithuanian amber.

jurines_sirdys2

Advertisements

5 Comments so far
Leave a comment

Graži jūros pasaka… Taip ir girdisi jos šniokštimas (tiksliau, mano akvariume vanduo burbuliuoja).
Noriu prie vandens… Kuo didesnio…

Comment by Agne

Hm… koks sutapimas, šalia manęs tai ppat burbuliuoja akvariumas 😀
Labai maloniai nupasakojai jūrą, taip norisi prie jos… 🙂

Comment by Leita

Leita, pas man irgi akvariumas burbuliuoja pašonėj 🙂

Comment by lapai

Kąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąą?
Tu IRGI iš Klaipėdos?
Aš IRGI iš Klaipėdos :)))
Taip, suprantu, apie ką Tu kalbi – o pameni, pameni kartais taip būdavo – išeini kokį vėlyvą rugsėjo-spalio mėnesį į mokyklą. O oras ryte … toks visas… drėgnas, sunkus, kažkiek tvankus (nors ruduo!) ir visas visas kvepia gaiviu jūros vandeniu, grynu jūros jodu? Tokio jausmo niekur daugiau nesu patyrusi, tik Klaipėdoj.

Comment by mika

O geras, Mika!!! Man ir dabar, kai atvažiuojam į Klaipėdą ir išlipam iš mašinos, oras visai kitaip kvepia 🙂 Mano palaukams baisingai patinka Klaipėdos oras – iš pasididžiavimo (tiksliau nuo drėgmės) visi pasipūtę būna 🙂 ir rūkų daugiau tokių Lietuvoj niekur nėra kaip Klaipėdoj, ech.

Comment by lapai
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: