Geros nuotaikos užrašai


It’s a Hat, Really
October 15, 2009, 9:56 pm
Filed under: mezginiai/knits

rankute

Kaip visada man nutinka, viskas prasidėjo nuo vieno kamuoliuko siūlų. Tokie malonūs liesti, tokie jaukūs, šilkiniai – jie verčia įsimylėti. Taigi parsinešiau aš kamuolėlį baltų siūlų namo ir sugalvojau, kad nunersiu mažą kepuraitę. Nėriau nėriau ir kai jau nunėriau, supratau, kad kepuraitė gerokai per maža. Na ką, viską išardžiau, bet taip lengvai nepasidaviau – žūt būt norėjau ką nors iš tų siūlų pagaminti. Dažnai susižaviu kokiais nors siūlais, jų tekstūra, spalvomis ir tada jau trūks plyš turiu tuos siūlus panaudoti.

***

As usually, it all started with one skein of yarn. Pleasant to touch, smooth 100 percent silk makes you fall in love with it, really. So I brought home a skein of white yarn and decided to crochet a little hat. Once I was done I realised that the hat is too little even for my little one. Oh well… but I wasn’t going to give up, no Ma’am. Once I’m in love with some yarn, I just have to give them a form of some kind.

megztukas Smegenys ilgai netruko ir sukūrė megztuko viziją. Prisimenat, kažkada sakiau, kad moku megzti tik kojines. Taip, nuo tų laikų pasistūmėjau į priekį ir išmokau megzti dar ir pirštines, bet megztiniai – nežinoma teritorija. Tačiau siūlai pasakė aiškiai: “Bus megztinis, ne kitaip. Ir ne bet koks, o jūreiviškas megztinis.” Na, bus tai bus. Nupėdinau į parduotuvę daugiau siūlų, nes net ir būdama labai didelė optimistė supratau, kad iš vieno kamuoliuko megztinio neišmegzt. Buvau teisi.

***

I soon had a vision of a sweater. A vision was clear on that “A sweater in a marine theme,” it said. I couldn’t argue and went to the shop to get more yarn. I’m optimistic, but not that optimistic to believe that one skein would be enough. And my judgement proved right.

megztukas1Ir nors man iki mezgėjos profesionalės dar labai toli, bet megztuką užbaigti pavyko. Tikiu, kad tikra mezgėja būtų daug ką dariusi kitaip, bet kam tai dabar rūpi – megztukas yra. Ačiū Dievui už japoniškus žurnalus dėl kurių mezgimas pasidaro suprantamas net tokiai mezgėjai kaip aš.

***

And even though I’m far from professional kintter, I did manage to finish the sweater. Maybe true knitters would have done a lot of things differently, but I still knit the sweater! (Thanks goodness for Japanese knitting magazines that make knitting understandable even for me.)

29Mažajam piliečiui patinka. Kur gi nepatiks, man irgi patiktų šilkinis megztinis su inkarais dekoruotom sagom. (Tik! beveik trys mėlynų Filatura Di Crosa “Golden Line Luxury” siūlų kamuoliukai ir vienas – baltų.)

***

The little guy seems to like it. I think I’d also like to have someone knit me a silk sweater with anchor buttons. (And only! three skeins of blue and one skein of white Filatura Di Crosa “Golden Line Luxury” yarn)

megztukas2O dabar visus pakutensim, krapšt krapšt.

***

And now… tickle tickle everyone.

Advertisements

9 Comments so far
Leave a comment

Oi! Ir aš noriu tokio megztuko, ir su inkariukais ir su baltais ruožiukais!!!! Labai labai mielas megztukėlis!

Comment by mika

Fantastiškas megztinis!

Comment by Rūta

koks vyras pasipuošęs:)

Comment by Dovile

Nėr nieko gražiau už taip besišypsanti jaunaji pilieti ir dar šitaip pasipuošusi. Žydrosios akelės pakerėjo 🙂

Comment by Katins

išduosiu paslaptį – neriami dalykai suėda daug daugiau siūlų nei mezgami:)

Comment by lal

Labai grazios sagos!

Comment by ALgyte

ačiū ačiū už pagyras megztiniui ir piliečiui 😀

mika, pirmyn į mezgėjų gretas! 🙂

lal, tą paslaptį jau seniai žinojau, bet ne per seniausiai sužinojau, kad iš vieno kamuoliuko siūlų megztinio numegzti vis tiek nepavyks 🙂

ALgyte, man tos sagos irgi siaubingiausiai patinka 😀

Comment by lapai

Žinai, aš nuo ketvirtadienio to megztinio pamiršt negaliu ir jau beveik įsitikinau, kad man irgi reikia kažko panašaus. O tai kaip sekančią vasarą reiks prie jūros važiuot? 😀

Comment by Jurga

Koks gražuolis žydraakis 😉

Comment by Egle
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s%d bloggers like this: