Geros nuotaikos užrašai


Memories in Costumes
December 17, 2009, 8:57 pm
Filed under: šiaip/stuff

Kai buvau maža, mano mama man siuvo nuostabius drabužius, bet pats nuostabiausias dalykas būdavo Naujųjų metų šventė darželyje. Darželinio Senelio Šalčio aš truputį bijojau, bet viską atpirkdavo mamos siūti kostiumai. O, kiek juos reikėdavo matuotis ir matuotis ir matuotis dar iki šventės. Kiek visokių derininmų. O kai vakarais matydavau, kaip mama palinkusi siuvinėja Raudonkepuraitės prijuostę ar klausia manęs patarimo Pagranduko klausimais. Kiek nuostabiai šiltų prisiminimų.

***

My mom used to sew me the most wonderful clothes when I was little, but the most beautiful ones I used to always get for a New Year party in kindergarden. I loved those! How can you not when you get to be what you really want to. Little Red Riding Hood or and owl or anything else. The view of mother preparing the costumes long before the actual party is one of my deepest memories.

Atsimenu, kad šitas kostiumas man taip nesvietiškai patiko, kad vaikščiodavau apsivilkusi jį namuose. Čia – Pagrandukas, jei ką. Tais metais Senelis Šaltis man visai nepatiko, prisimenu. Ir man net nerūpėjo, ką jis ten padovanos. Ir pozuoti nuotraukai visai nenorėjau. Bet kostiumas padrąsino.

***

I loved this costume so much I sometimes wore it at home.  I remember disliking that Santa. I didn’t care much for his present and I didn’t want to have a picture taken with him. But I loved the costume.

O šitas pelėdos kostiumas kuo puikiausiai man tiko ir penktoje klasėje, kai teko per Kalėdinį vaidinimą būti indėnais. Labai universalu. Cheche, prisimenu, kaip tėtis partempė maišą vištų plunksnų ir mama visą vakarą jas siuvo. Ech, kokie kostiumai! Vienetiniai, rankų darbo, originalūs. Tikiuosi ir aš kada tokia gamyba užsiimt.

***

This owl costume served me well, it was turned into an Native American clothes for my Christmas play in fifth grade. I still remember how my dad brought a sack of hen feathers and my mom was sewing them to the costume for the whole evening. Oh, what costumes they were! Unique, the one and only costumes. I hope I will someday make something for Ugnius.

Advertisements

5 Comments so far
Leave a comment

Kaip fainai, nerealiai. 🙂 🙂 🙂

Comment by Laima

Žinok, užsiimti tikrai teks… 😀 Šiemet pirmi metai, kai man nereikėjo siūt NĖ VIENO kostiumo, tai kažkaip netgi smagu po visų tų metų, kai tekdavo padaryt po du 😀
O tavo mamos kostiumai nerealūs! Ypač tas su vištos, oi, atsiprašau, pelėdos plunksnom 😀 Ir kaip smagu, kad galima buvo juos naudot ir šiaip, ne Kalėdų metu. Man atrodo, kad pvz. pirmadienį iš pat ryto vaikščiot kaip fėjai ar indėnui daug smagiau nei per šventes 😀

Comment by Jurga

Jurga, bet žinok vakar vaikščiojau po Maximą ir pagalvojau, kaži kiek mamų siuva savo vaikams Kalėdinius kostiumus į darželį, kai visos Maximos visokių kiškių, meškų ir vilkų pilnos :/ aš tai tikiuosi siūti pati 😉 (jei iki to laiko padoriai siūt išmoksiu 😀 )

Comment by lapai

prisiminimai labai šilti ir gražūs,bet tai,ką Jūs dabar darote,yra taip nuostabu,kad visai galite ir nesiūti Kalėdinių kostiumų

Comment by asta

Kūrybinga Tavo Mama 🙂 Štai ir paaiškėjo, kur Tavosios meno gyslelės šaknys – genai 🙂

Comment by Ieva
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s%d bloggers like this: