Geros nuotaikos užrašai


I Want Sunshine, Now!
December 28, 2009, 8:17 pm
Filed under: receptai/recipes

Nežinau, kas turi nutikti, kad savanoriškai valgyčiau kiaušinius. Matyt labai reikia saulės, nes šiaip virtus neįdarytus kiaušinius valgau maždaug du kartus per metus. Keptų nevalgau išvis. Įdarytus… šituos galėčiau valgyti kasdien. Bet dabar ne apie tai. Viena iš kalėdinių dovanų šiais metais atkeliavusių į mūsų namus buvo Jamie Oliver knyga “Ministry of Food”. Tiesą sakant, knygą gavom tik vakar, bet visą vakarą praleidau ją vartydama ir nuolat tampydama už rankovės savo sakramentą pareiškimais, kad žūt būt reikia rytoj pagaminti visą knygą.

***

I’m not sure what has to happen for me to eat eggs.  I simply do not like them. But maybe I’m longing for sunshine so much that I’m willing to eat eggs after all. Anyway, yesterday we got Jamie Oliver’s “Ministry of Food” as a Christmas gift. I could not stop turning pages all evening yesterday and I decided I simply MUST make something as soon as possible.

Kai po Kalėdų ir įvairių atsakomųjų šventinių vizitų vos gali pajudėti dėl atsiradusių papildomų kilogramų, o šaldytuve guli keptos anties likučiai, šaltienos ir kitoks skrandžio per daug nedžiuginantis maistas, taip ir svajoji apie ką nors lengvo. Daržovės įvairiais pavidalais – tai viskas, ko dabar norėtų mano skrandis.

***

My stomach is still protesting after all those Christmas foods. Who would not when you have a fried duck leftovers in the fridge and much much much more of that fatty food. So as for now I’d only like to eat vegetables for a while.

Todėl šiandien nepatingėjau, atsiverčiau knygą ir išsikepiau fantastiškiausių nuostabiausių ir visokiausių kokias man tik kada yra pavykę iškepti daržovių. Galėčiau valgyti jas kasdien visur ir visada. Pasirodo netgi keptas česnakas yra nuostabus dalykas. O kepimo vargas – net nežinau, gal koks 10 minučių – visa kita padaro orkaitė. O kadangi Jamie liepia dalintis receptais, tai taip ir padarysiu.

***

So today I opened the book and chose roast vegetables. They were absolutely fabulous. I think I could eat them every day with every food or even alone. And roast garlic is a thing I never thought I’d like. And it’s all so easy as it’s always with Jamie.

Jamie orkaitėje keptos daržovės

Imam:
bulvių
morkų
pastarnokų (jų neturėjau, bet tikiu, kad būtų buvę labai skanu)
šviežio rozmarino
alyvuogių aliejaus
druskos
pipirų

Gaminam:
Daržoves nuskutame. Jei daržovės didelės, perpjauname išilgai pusiau arba padaliname ketvirčiais. Užkaičiame vandenį ir šiam užvirus sudedame bulves ir morkas. Pasūdome. Verdame 5 minutes. Tada sudedame pastarnokus ir verdame dar 4 minutes.

Tuo tarpu įkaitiname orkaitę iki 200C. Imame kepimo indą, palaistome alyvuogių aliejumi, dedame nenuluptas česnako galvutes, rozmariną. Viską sukratome.

Nukošiame apvirtas daržoves. Leidžiame truputį pradžiūti. Morkas ir pastarnokus sudedame į kepimo indą, o bulves gerokai pakratome koštuve. Irgi sudedame į kepimo indą. Viską dar palaistome alyvuogių aliejum, sukratom, išlyginam ir kišam valandai į orkaitę.

Ištraukiam ir valgom!

***

Here’s the recipe of Roast Potatoes, Parsnips and Carrots by Jamie Oliver.

Advertisements

6 Comments so far
Leave a comment

mniom mniom, mes jamam sita knyga 😀

Comment by sakramentas

joooo…kaži kas dabar čia pas mus maistą sapnuos 😉

Comment by winia

klausyk, bet kiaušinis neįveina į receptą 😀

Comment by winia

winia, jau tu čia man akių nedraskyk 😀

Comment by lapai

Karina, šios keptos daržovės yra tikrai puikios. Išbandytas reikalas… Bet aš jas po apvirimo kepu tik kokį pusvalandį…
O dabar noriu laabai padėkoti už skaniuosius keksiukus mugėje… Labai skaniai sulapnojom su kava. Tu iš tikro buvai pardavėjų pardavėja… Aš iš to džiaugsmo netgi palikau Tavo nuostabią užrašų knygutę, kurią ruošiuosi šiomis dienomis prigriebti iš Gintės… Gerai, kad ji manęs vardo paklausė, nes mes matėmės pirmą kartą ir esame visai nepažįstamos… Vat kaip viskas stebuklingai baigėsi…
Gerų ateinančių švenčių!

Comment by Rasa

Rasa, oi kaip gerai, kad suradai savo knygelę 😉 nes kažkas kėsinosi ją nupirkti ir tik tada supratau, kad nepasiėmei 😀 Buvo smagu pasimatyti, o dar smagiau, kad keksiukai ir visa kita patiko 😉

O dėl daržovių, matyt jos ir per pusvalandį skaniai iškepa, tik aš mėgstu padegėles 😀

Comment by lapai
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: