Geros nuotaikos užrašai


When There’s Little Space in Your Closet
August 16, 2010, 10:21 am
Filed under: siuvimas/sewing

Kam nepasitaiko dienų, kai nėra kuo apsirengti? Man pasitaiko ir gan dažnai, nors atrodo rūbų spintoj visai netrūksta, o kelis kartus per metus po porą maišų atiduodu į Caritą. Bet vis tiek kartais kaip nėr tinkamų drabužių, taip nėr.

***

Sometimes I wonder if there are people in the world who’ve never experienced that “nothing to wear” syndrome. I definitely have that from time to time even though my closet is full with clothes up to the brim, but somehow they’re not right.

Vasarai įpusėjus atradau nuostabų dalyką – drabužius transformerius. Na, kai iš vieno drabužio gali pasidaryti kelis modelius. Tiesa, mano kišenė ne tokia stora, kad galėčiau lengva ranka pulti pirkti. Pavyzdžiui, nuostabioji Donna Karan “Infinity” suknelė už 900 dolerių graži, bet kaina labai negraži.

***

In the middle of summer I found these wonderful transformer clothes – those you can rewrap and modify into a couple of models.  These are great except for the price. The wonderfully beautiful Donna Karan Infinity dress for $900 is gorgeous, but the price bites.

Todėl nusprendžiau leistis į dar vieną kelionę kartu su siuvimo mašina ir pažiūrėti, kas gausis. Jei nebūčiau tokia atidėliotoja, jei nebūtų užklupę tokie milžiniški karščiai ir dar daugybė jei, suknelė dienos šviesą būtų išvydusi tikrai anksčiau nei vasaros pabaiga. Bet svarbiausia, kad turiu ją ir kainavo ji man vos 50 Lt, cha! A, tiesa, dar man kainavo daug galvos laužymo, bet pilkosioms ląstelėms darbo per daug nebūna.

***

So I decided to go on a sewing journey and see what comes out of it. Maybe it would have seen the world much earlier if it wasn’t sooo hot, or if I wasn’t such a procrastinator or if anything else. Anyway, I have it now and only for $20, ha! Surely, it cost me some mind puzzling games, but brain training is always good, right?

Kad būtų saugiau, kelionės pradžioje pasikviečiau nuostabią siuvėją mamą. Ir staiga supratau, kodėl anksčiau niekada nesiuvau drabužių. Tiesiog man siuvimas yra nuotykis, o mano mamai – rimtas darbas. Bet, ačiū, mama, už pagalbą su iškarpa. Paskui likau viena, tad teko užsidėti šalmą, prisisegti saugos diržus ir leistis į džiungles.

***

I asked my mom, an experiences seamstress, to join me on this journey. But here I found out the main difference between the two of us. Sewing for me is an adventure, and a serious work for my mom.  However, thanks, mom, for the help with the pattern. After that I was left on my own. So buckle the safety belt, put on a helmet and here you go.

Tik, jei mama būtų pamačiusi, kaip aš tą suknelę siuvu, manau, tikrai būtų atėmusi iš manęs siuvimo mašinos vairavimo teises. Nes kai neapsikentusi daigstydama užmoviau suknelę ant kompiuterio kėdės  atlošo vietoj manekeno… na, niekas apie tai nežino.

***

If only my mom saw how this dress came to life, I’m pretty sure she would have taken away my sewing license. But nobody knows of that time when I dressed my computer chair as a mannequin when basting… nobody knows.

Yra kur tobulėti, tikrai yra, bet man tinka, net jei kokia siūlė ir kreivesnė. Pagaliau, kas ten susigaudys, kai nuėjusi pietauti su drauge pasirodysi viena suknele, o grįžusi iš “damų kambariuko” jau vilkėsi visiškai kita suknia ir taip gal kokius penkis kartus iš eilės. Visi žiūrės į suknelę, ne į siūles.

***

Oh I do have where to perfect that dress, but I’m happy even if the seams are not all that even. After all, who will care about the seams when you keep changing your dress five or maybe more times. Everyone will look at a dress.

Taigi sakau, viskas gerai, kas gerai baigiasi. Ir kelionės, ir suknelės (kurios dar gali tapti ir palaidinėm ant džinsų, ir sijonais prie marškinių).

***

So all is well what ends well… journeys as well as dresses that can also become blouses or skirts as a matter of fact.

Advertisements

16 Comments so far
Leave a comment

neblogai, tik kažką su liemenuku reikia daryt

Comment by lal

Man, su siuvimu draugaujančiai tik tiek, kiek pajėgiu rankomis siūti, tai nuostabu! 🙂 Įdomu, kokia medžiaga? Galvočiau, tokiai trikotažas tiktų, bet labai gražiai klostės ties juosmeniu atrodo…

Comment by ignė

lal, meaning what? kad liemenėlės reikia? taigi yra be pentešėlių 😉

igne, čia trikotažas… poliesteris, kad ir kaip jo nemėgčiau, bet labai geras ir net visai nekaršta per šituos karščius 🙂

Comment by lapai

super:) like your photos, too.

Comment by tanya

super vasaros kūrinys kūrinėlis 🙂

Comment by Leita

labai originalu, ir atrodo vis naujai ir kitaip:) ir kelionė labai patiko, neprailgo bent jau man, aišku, jei reiktų siūti, kitaip būtų:)))

Comment by Dovile

Puiki ir originali suknelė !

Comment by Sandra

NEREALU !!!!!!! ie aš tokios užsimaniau 🙂 ir jokių čia nereikia liemenėlių -taigi toks tipas suknelės, kam dar vaizdą gadinti su visokiomis ten ne į temą šleikutėmis ar pan. :))))) Žodžiu, rezgu rimtą mintį užsakymui, ar užsimtum dar vieną tokią?

Comment by Irma

NEREALU !!!!!!! ir aš tokios užsimaniau 🙂 ir jokių čia nereikia liemenėlių -taigi toks tipas suknelės, kam dar vaizdą gadinti su visokiomis ten ne į temą šleikutėmis ar pan. :))))) Žodžiu, rezgu rimtą mintį užsakymui, ar užsimtum dar vieną tokią?

Comment by Irma

ir aš ten buvau ir aš matavausi:) jei ką, tai tas trikotažas tikrai visai nekarštas ir nuo jo neprakaituoji. Super suknelė!

Comment by Danaja art

oi, ačiū visoms už pagyrimus 😉

Irma, šita gi, anokia iš manęs siuvėja, o ir vasara baigiasi, tai ar tau tikrai reikia tos suknelės? Jei labai tikrai, galėčiau paieškot trikotažo tinkamo, nes savo tai Klaipėdoj pirkau per atostogas 😉

Comment by lapai

Nuostabi suknele! Baltai pavydziu jos:)

Comment by SimSim

taigi kad labai ir tikrai 😉

niu jei LT vasara baigiasi, tai kitur ji tesiasi 😉 tad jamam tikrai šį reikalą 😉

nu kaip ten kas su kuo ir kas meilais susirašom 😉

Comment by Irma

Ei, tik nesakyk kad niekas taip ir nesustojo pavėžėti – modeliukas superinis, patentuok ir paleisk į frančizę!!!
PS Tau turėtų patikti ir Kombinezonas “10 way jump suit” iš http://www.dancemakers.lt. Žr. kategoriją “Kelnės” – vienas drabužis, o galima nešioti 10 būdų. Kaip šortus irgi. Sėkmės modeliaujant, laukiam naujų pasirodymų!
PS Iškarpas parduodi?

Comment by mika

Nuostabiai atrodantis drabužėlis! Prisisiūčiau tikriausiai daugybę variantų, gaila, kad visiškai nemoku siūti ir nė neturiu su kuo..Ar pavyko jums tas projektėlis-užsakymas? Būčiau tragiškai dėkinga, jei parašytumėt man į meilą ir sutiktumėt pasiūti ir man tokią 🙂 Artėja vasara, didėja mano pilvukas, o rengtis turiu vis mažiau ką..Vasarą šitoks daiktelis žiauriai praverstu ir tilptų mano pilvelis.. 🙂 O po gimdymo aš neabejoju, kad dar ilgai tarnautų ir tiktų.

Comment by Lajmut

lajmut@gmail.com 🙂

Comment by Lajmut
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s%d bloggers like this: