Geros nuotaikos užrašai


Season of Mushrooms
April 29, 2011, 9:51 am
Filed under: kepiniai/baking

Aš labai mėgstu grybauti ir labai laukiu rudens. Nors, tiesa sakant, negaliu pasigirti ypatingais grybavimo laimėjimais. Pernai radau vos kelis baravykėlius. Bet grybų sezonas gali tęstis visus metus, jei tavo mama kepa grybus pagal itin slaptą močiutės receptą. Cha, esu recepto paveldėtoja, bet pati kepti dar nebandžiau.
***
I love picking mushrooms and I wait for autumn. I can’t really boast of any great mushroom picking victories as I only found a couple of edible boletus. However, mushroom season can last for the whole year, if your mom bakes mushrooms according to a super secret recipe from my grandmother. I am a successor of a recipe, but I’m yet to try the art of baking mushrooms.


Bet iki šiol prisimenu, kaip močiutės virtuvėj užsisukdavo fabrikas – kotukai ir galvos, aguonos ir plakami baltymai… O paskui tas kartaus šokolado kvapas. Niam.
***
I still remember standing in my grandmother’s kitchen watching the assembly process: stems and hats, poppy seeds and a wonderful smell of chocolate. Yum.

Tęsiant tradiciją, renkam grybus su Ugnium.
***
Continuing a tradition of picking mushrooms with Ugnius.

Advertisements

6 Comments so far
Leave a comment

jūs man brangiosios pasakykit kodėl tie grybukų receptai itin slapti..?? ne pirmą kartą susiduriu būtent su grybukų itin slaptu receptu 🙂 buvom radę mes tokią kepėją mažam Lietuvos miestelyje, grybukai- pirštus apsigraužt gali, skonis nenusakomas, šviežumas, gardumas, ir visas miestelis žinojo, kad recepto gauti nu jokių šansų :))))) nebent hipnozės būdu 🙂 paveldų paveldas sakyčiau. net pragyvent truputį iš to galima 🙂 sėkmės močiutėm.

Comment by Sainara

Na, šiuo atveju recepto slaptumas yra tas, kad močiutė pati tą receptą sukūrė per daug metų, ne vieną grybukų skardą yra sugadinus, ne vieną išmetus, o paskui iš tų grybukų ir duoną valgė – iš aplinkinių rajonų žmonės važiuodavo grybukų ir kitų gėrybių užsisakinėt. Taip kad čia iš tiesų paveldas, kurio, deja, dalint negalima 🙂

Comment by lapai

Taip taip, geri grybukai visi labai užsislaptinę. Močiutė tikrai sukūrė nerealų receptėlį, mano draugės vaikai negali jų atsivalgyti 🙂

Comment by Danaja art

ak, gal vasarą prisiruošiu ir aš močiutės išmokintų grybukų prisikept. jergutėliau, net juos prisiminus kaupiasi visokios kokios mintys ir kvapai galvoje.

Comment by Julė

Gaila nei viena mano močiutė grybukų keptuvės neturėjo…

Comment by Indrė

Indre, mano močiutė grybukų keptuvę per langą išmetė 🙂 visi mūsų grybukai būna formuoti išskirtinai rankomis – visi skirtingi, tikras rankų darbas 🙂

Comment by lapai
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: