Geros nuotaikos užrašai


Wannabe
May 28, 2011, 12:30 pm
Filed under: kepiniai/baking, parduotuvės/shopping

Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad Paryžiuj nemažai pinigų palikau už saldėsius, ypač už “makaronus” (macaronsus). Labai lengvi, labai skanūs, visokiausių skonių ir laaabai gražūs. Tai va, žinau, kad galima tokius ir namie išsikept, tik kol kas mano pastangos buvo labai nevykusios ir nė nebandysiu čia demonstruot.

***

It’s not a secret that when I was in Paris, I spent quite a sum on pastries and especially macarons. They’re so light, so tasty, and soooo beautiful. I know you can make them at home, but my experiments always end up in a bin. I’m totally not getting something. Though I still hope I will conquer them one day.

Negaliu atsispirt visokiausiems saldumynams. Kai pradėjau dirbt, mano liemuo padidėjo keliais centimetrais, nes tiesiai prie biuro yra kepinių parduotuvėlė, už kampo – kita, už kito kampo – dar viena. Žodžiu, labai rizikinga, nes periodiškai bendradarbiai kursuoja žemyn “ko nors skanaus.” Taip vieną kartą bekursuodama užsukau į “Stiklių” Ponių laimę. Prisimenu, kai senais laikais “Ponių laimė” buvo Gedimino pr. ir atrodė kaip tikras stebuklas su savo įmantriais pyragaičiais. Dabar vitrinose irgi puikuojasi visokie tortai, sausainiai ir pyragėliai. O vieną dieną pastebėjau “makaronus”! Puoliau džiaugsmingai plot rankom, tačiau geriau įsižiūrėjau ir… išvaizda jie nė iš tolo neprilygo tiems, ragautiems Paryžiuj. Nusprendžiau, kad išvaizda – dar ne viskas, ir maišelyje parsinešiau kelis gražesnius avietinius ir šokoladinius “makaronus” į darbą. Ir… o nusivylime, matyt tų “makaronų” niekas neperka, nes atrodo, kad jie vitrinoj gulėjo amžių amžius. O jau galvojau, kad galėsiu pasidaryti sau mažąjį Paryžių kur prie Vilnelės. Gal visgi reikės rimčiau užsiimti kepimu.

***

I cannot resist sweet things and once I started working in my new job, my waist line has added a couple of centimeters to it. You know why? Because right beside my office there is a pastry shop, on a corner next to it – one more, and one or two more in a couple of minutes of walking distance. My colleagues are going downstairs a couple times a day for “something sweet”.  So one day looking for something new I wandered into “Stikliai” pastry shop. I remember when in the old days the shop was in another street and it looked like a miracle with all those wonderful cakes and cookies. They do have quite a selection today as well, and I discovered that they actually have macarons! I was delighted at first, but after a close inspection I saw that their looks aren’t that great. Anyway, it was on my list and I really wanted to try them out. So I brought them to work, made myself coffee and… what an unpleasant surprise, it seems that macarons are really unpopular and have stayed on a shelf for quite a while. And I secretly hoped to make a little Paris on a weekend. After all I probably should spend some time in a kitchen.


3 Comments so far
Leave a comment

Ooo, kaip.. Smagu, kad kažin kam patyrimas “Ponių laimėje” sutapo su manuoju – maniau gi, kad tik man nenusisekę… Tiesa, vagėme ne macaronus, o poros rūšių pyragėlius, bet jie nebuvo Kažkas Tokio, ko šiaip tikėtumeisi iš tokio varo kaip “Ponių laimė”. Nors “Dainava” buvo tikrinė.

Beje, girdėjau, kad neblogų macaronų esama La Patisserie Villon (Big’e). Pačiai ragauti neteko – vis neprisiruošiu nusigabenti ligi ten – bet…

Comment by Julė

bet aš kažkaip anądien irgi išgirdau apie tą La Patisserie Villon ir pagūglinau Big’o puslapy, bet neradau pas juos prie parduotuvių, tai nusprendžiau, kad gal užsidarė :/ o gal neužsidarė? kas žinot?

Comment by lapai

Ponių laimės macarons’ų neteko ragauti, bet apie BIG’o irgi nieko gero nepasakysiu- palygint su tikraisiais paryžietiškais – ne kas tikrai ne kas…. o ir ten nebelikę jų… Taigi, belieka tik patiems bandyti vėl kepti ir vėl… pati bandžiau 4 kartus… ( tai temperatūros netinkamos … tai baltymai per šbieži, perplakti, “nedaplakti” .. tai migdolų miltai nerdrėgni… tai dar kažkas …) ir teks dar kartą bandyti- tai nemažas išsūkis…

Comment by Irma
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s%d bloggers like this: